Plavecká výuka

V úterý 8. 9. 2020 jedeme poprvé na plavání do plaveckého bazénu Městských lázní v Hradci Králové.

Od pondělí 7.9. 2020 se  upravuje rozvrh hodin.Budeme jezdit každé úterý od 8. 9. - 1. 12. 2020, odjezd v 9.45 od budovy základní školy. Žáci si tento den budou nosit učení pouze na 1. a 2. hodinu, tedy ve všech ročnících Čj a M. Návrat je ve 12.45 - 13.00 na odpolední hodinu si děti také už učení nenosí.

S sebou : plavky, ručník - ne velkou osušku, tekuté mýdlo, pití, drobné kapesné - umožňujeme dětem si po plavání koupit drobnost /kontrolujeme - jsou před obědem/. Vše musí mít v IGELITOVÉ, PODEPSANÉ TAŠCE standartní kvality, kterou si dají do batůžku, do sprch a bazénu jdou již jen s igelitovou taškou. Děvčata MUSÍ mít pevnou gumičku do vlasů, ŽÁDNÉ sponky a ozdoby, náušnice, řetízky apod.,pokud možno jim vlasy zapleťte, aby s nimi neměly po dobu plavání starosti, po plavání jim vlasy sušíme. Koupací čepic je vhodná, ale mít ji nemusí,pokud byste vyžadovali plavecké brýle, musíte si stáhnout povolení ze stránek plavecké školy nebo o ně požádáme při prvním plavání. Pokud se dítě nebude moci lekce zúčastnit, včas nám to oznamte a dohodneme se na dalším postupu, buď dítě zůstává s dozorem ve škole nebo odjíždí s ostatními, v tomto případě trenýrky/kraťasy/ a tričko na převlečení do bazénu.

Důležité upozornění:

Vzhledem k ročnímu období a  k tomu, že po skončení plavání je potřeba, aby naše paní učitelky věnovaly pozornost zvláště žákům 1.a 2.ročníku, potřebují pomoci s oblékáním,kontrolováním, dohledáváním věcí apod., žáci 3. a 4. r. musí být už samostatnější, sami se obléknout a usušit, zvláště vlasy a paní učitelky už je pak pouze zkontrolují, prvňáci pod fény ani nedosáhnou. Prosím vás, abyste starší děti doma poučili, zvláště  dívky  si už zvládnou vlasy usušit samy nebo si pomoci, v sušárně je vždy v danou chvíli  hodně dětí.

Pokud se nebude moci dítě plavání účastnit vůbec, je vyžadováno lékařské potvrzení a zdůvodnění, výuka plavání je povinnou součástí nahrazující výuku Tv ve škole.

lazne.jpg

Základní škola Kosičky