Zápis do 1. třídy

Úvod > O škole > Výuka > Plavecká výuka

Plavecká výuka

V pondělí 11.  12. 2023 jedeme poprvé na plavání do plaveckého bazénu Městských lázní v Hradci Králové.

Od pondělí 11. 12. 2023 se upravuje rozvrh hodin. Budeme jezdit každé pondělí (prosinec 2023  - březen 2024), odjezd v 9.10 od budovy základní školy. Žáci si tento den budou nosit učení dle upraveného rozvrhu.

Co s sebou

plavky, ručník - ne velkou osušku, tekuté mýdlo, pití, drobné kapesné - umožňujeme dětem si po plavání koupit drobnost /kontrolujeme - jsou před obědem/. Vše musí mít v igelitové, podepsané tašce standardní kvality, kterou si dají do batůžku, do sprch a bazénu jdou již jen s igelitovou taškou. Děvčata MUSÍ mít pevnou gumičku do vlasů, žádné sponky a ozdoby, náušnice, řetízky apod.,pokud možno jim vlasy zapleťte, aby s nimi neměly po dobu plavání starosti, po plavání jim vlasy sušíme. Koupací čepice je vhodná, ale mít ji nemusí,pokud byste vyžadovali plavecké brýle, musíte si stáhnout povolení ze stránek plavecké školy nebo o ně požádáme při prvním plavání. Pokud se dítě nebude moci lekce zúčastnit, včas nám to oznamte a dohodneme se na dalším postupu, buď dítě zůstává s dozorem ve škole nebo odjíždí s ostatními, v tomto případě trenýrky/kraťasy/ a tričko na převlečení do bazénu.

Důležité upozornění

Vzhledem k ročnímu období a k tomu, že po skončení plavání je potřeba, aby naše paní učitelky věnovaly pozornost zvláště žákům 1.a 2.ročníku, potřebují pomoci s oblékáním, kontrolováním, dohledáváním věcí apod., žáci 3. a 4. r. musí být už samostatnější, sami se obléknout a usušit, zvláště vlasy a paní učitelky už je pak pouze zkontrolují, prvňáci pod fény ani nedosáhnou. Prosím vás, abyste starší děti doma poučili, zvláště dívky si už zvládnou vlasy usušit samy nebo s pomoci, v sušárně je vždy v danou chvíli hodně dětí.

Pokud se nebude moci dítě plavání účastnit vůbec, je vyžadováno lékařské potvrzení a zdůvodnění, výuka plavání je povinnou součástí nahrazující výuku Tv ve škole.

Lázně